Deramax-Trap - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) divej zveri, mačiek a psov.

Akcia
Značka: DERAMAX
ZADARMOZADARMO 41,26 € –3 %
vyr 23 Deramax Trap odpudzovac divej zveri
41,26 € –3 % 39,80 € / ks 33,17 € bez DPH 39,80 € / 1 ks
Nie je na sklade
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Ultrazvukový plašič Deramax-Trap chrání prostor před kočkami, ale rovněž psy a divokou zvěří, jako jsou vydry, srny, jeleni, lišky a zajíci. Produkuje silné ultrazvukové signály, které jsou pro tato zvířata velmi nepříjemné, díky čemuž prostor po krátkém čase opouští. Jeho provoz je přitom ekologický a bez použití chemických prostředků a rozsah účinnosti dosahuje 20 metrů v úhlu přibližně 180°. V jednom místě může být použito libovolné množství plašičů a jejich signály se vzájemně negativně neovlivňují. Čím větší prostor je potřeba ochránit, tím více může být plašičů použito.

Detailné informácie

Podrobný popis

Využitie plašiča Deramax-Trap

Verzia produktu: 04/2022 (v predaji od 15.5.2022). Zmena oproti predchádzajúcej verzii: Rozšírenie dosahu plašiča.

Ultrazvukový plašič (odpudzovač) Deramax-Trap je elektronické zariadenie, ktoré slúži na ochranu vonkajších priestorov pred divou zverou, túlavými mačkami a psami. Škodcovia sú trvalo obťažovaní ultrazvukovými signálmi plašiča a v krátkom čase opúšťajú chránený priestor. Deramax-Trap pracuje vo frekvenčnej oblasti, ktorá je pre človeka za hranicou počuteľnosti, preto neruší a neobťažuje svoje okolie nepríjemným hlukom. Prevádzka prístroja je úplne ekologická, bez využitia chemických prostriedkov.
 
Deramax-Trap je plašič divej zveri, túlavých mačiek a psov a má samozrejme vplyv aj na domáce mačky, či psov. Nie je ale nutné riešiť nejaké zvláštne opatrenia strán domácich zvierat. Úplne stačí, keď má domáce zviera možnosť voľne odísť z priestoru chráneného prístrojom. Plašič mačiek, psov a divej zveri teda Vášmu domácemu zvieraťu neublíži, len sa bude zviera tomuto priestoru vyhýbať. Vždy ale dbajte, aby domáce zviera malo možnosť odísť z chráneného priestoru, a nikdy nesmie byť tento typ plašiča (odpudzovača) použitý na zviera zatvorené v koterci pod.

Vlastnosti plašiča Deramax-Trap

Plašič Deramax-Trap generuje špecifické ultrazvukové signály, ktoré sú veľmi nepríjemné pre mačky, psov, srnčiu, jeleniu, divú zver, líšky, zajace a pod. Takže po krátkom čase chránený priestor opúšťajú. Vstavaná funkcia automatickej zmeny frekvencie zaisťuje, že si škodcovia na signál prístroja nezvyknú. Vstavaná funkcia automatickej zmeny výkonu prispieva k vyššej účinnosti tohto typu plašiča.
 
Cieľová skupina škodcov: túlavé mačky, túlavé psy, srnčia, jelenia, divá zver, líšky, zajace.
Typ plašiča: Ultrazvukový (úplne bezhlučný). Automatická zmena frekvencie i výkonu.
Účinný dosah (vonku a bez odrazových plôch): Dosah až 20 metrov v uhle 120 stupňov.
Vplyv na človeka: Žiadny.
Vplyv na domáce zvieratá: Prístroj má vplyv na psov, mačky, kone, ovce, králiky, hlodavce.

Odpudzovač (plašič) Deramax-Trap má veľmi úspornú prevádzku a mesačné náklady na prevádzku. Napájanie zabezpečuje 9V batéria.
 
Základné vlastnosti plašiča Deramax-Trap, ktoré ho odlišujú od podobných produktov:
Vysoký výkon • Automatická zmena frekvencie • Automatická zmena výkonu • Veľmi široký účinný uhol záberu • Bezpečnosť • Odolnosť voči vode a prachu

Oficiálne merania

Hladina akustického tlaku plašiča Deramax-Kitty: 85 dB*.
Meranie bolo riešené v rámci skúšobne TÜV SÜD.
* Hodnota LAmax. Efektívna (TrueRMS) hodnota hladiny akustického tlaku.

Elektromagnetická kompatibilita: Všetky testy vyhovujúce.
Meranie bolo riešené v Elektrotechnickém zkušebním ústavu.  

Bezpečnosť a komfort prevádzky plašiča Deramax-Trap

Deramax-Trap pracuje v oblasti ultrazvuku, neruší svoje okolie nepríjemným hlukom a je úplne tichý. Tento plašič samozrejme spĺňa zákonné limity stanovené pre max. hladinu ultrazvuku, ale naše interné pravidlá idú nad rámec platných zákonov a berú do úvahy aj súčasné lekárske vedecké práce a odporúčania medzinárodnej zdravotníckej organizácie v súvislosti s využitím ultrazvukového signálu a tak je zaistená úplná bezpečnosť užívateľov tohto produktu.

Rozsah účinnosti plašiča Deramax-Trap

Rozsah účinnosti tohto plašiča mačiek, psov a divej zveri je na vzdialenosť až 20 metrov v uhle cca 120 stupňov.  Plašič disponuje nielen vysokým výkonom ale špeciálna konštrukcia prístroja zaisťuje dosiahnutie veľmi širokého účinného uhlu záberu 120 stupňov, pričom aj na hranici deklarovaného uhla záberu (teda mimo hlavného smeru vyžarovania signálu) generuje plašič stále minimálne 80% deklarovanej hladiny akustického tlaku.
 
V jednom mieste môže byť umiestnené ľubovoľné množstvo ultrazvukových plašičov a ich signály sa nijako negatívne neovplyvňujú. Naopak, bežne sa na ochranu najmä väčších, alebo viac členitých priestorov využíva viac plašičov, pretože väčšie množstvo plašičov (repelentov) inštalovaných v jednom mieste znamená výrazne vyššiu celkovú účinnosť.

Technické údaje

Napájanie: 9V batéria. Batéria nie je súčasťou dodávky.
Umiestnenie: Vnútorné i vonkajšie. Zariadenie je odolné voči vode a prachu, každopádne umiestnením napr. pod striešku a pod. predĺžite jeho životnosť.
Dosah vo vonkajších priestoroch: 20 metrov. Uhol záberu 120 stupňov.
Hladina akustického tlaku: 85 dB. LAmax, efektívna hodnota (TrueRMS).
Napájacie napätie: 9 V.
Prevádzková teplota: - 20 ° C do + 60 ° C.
Rozmery: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážnymi úchytmi).
Krajina pôvodu: Česká republika.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Plašiče mačiek, psov a zveri
Záruka: 24 mesiacov
Položka bola vypredaná…