Postup pri odstúpení od zmluvy

Ako postupovať pri vrátení zakúpeného tovaru pri vrátení v zákonnej 14 dňovej lehote?

Právo odstúpenia spotrebiteľa od zmluvy v tomto prípade upravuje zákon č. 102/2014 o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

 

Spotrebiteľom je fyzická osoba, ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskej zmluvy nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti, zamestnania alebo povolania. Inak povedané, spotrebiteľom je fyzická osoba, ktorá nakupuje tovar alebo službu a nekoná tak v rámci podnikateľskej, ani inej pracovnej činnosti.

Predávajúcim je osoba, ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskej zmluvy koná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti alebo povolania, alebo osoba konajúca v jej mene, alebo na jej účet.

Spotrebiteľ je oprávnený od zmluvy odstúpiť za nižšie uvedených podmienok, a to bez udania dôvodu. 

Dodržanie 14 dňovej lehoty

Spotrebiteľ je oprávnený aj bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy uzavretej na diaľku alebo od zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho do 14 dní odo dňa, kedy prevzal tovar .

Tovar sa považuje za prevzatý spotrebiteľom okamihom, keď spotrebiteľ alebo ním určená tretia osoba, s výnimkou dopravcu, prevezme všetky časti objednaného tovaru.

Ak objednávka spotrebiteľa obsahuje viacero tovarov, ktoré sa dodávajú oddelene, tak v tomto prípade platí, že deň prevzatia je deň, kedy bol prevzatý tovar, ktorý bol dodaný ako posledný. Tak isto to platí aj v prípade tovaru, ktorý pozostáva z viacerých kusov, resp. dielov.

Spotrebiteľ môže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je dodanie tovaru, aj pred začatím plynutia lehoty na odstúpenie od zmluvy, tzn. pred samotným prevzatím tovaru.

 

Odstúpenie od kúpnej zmluvy uzavretej na diaľku

unnamedFormulár na odstúpenie od zmluvy do 14 dní

 

Kam tovar vrátiť

DaDex.sk - Odstúpenie od zmluvy
DADEX trade s.r.o.
Ružová 641/27
941 23  Andovce

Vrátený tovar prosím dobre zabaľte, aby neprišlo k jeho poškodeniu behom prepravy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie