Deramax-Echo - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) netopierov

Akcia
Značka: DERAMAX
ZADARMOZADARMO 41,26 € –12 %
vyr 25 Deramax Echo 01 odpudzovac netopierov
41,26 € –12 % 36 € / ks 30 € bez DPH 36 € / 1 ks
Nie je na sklade
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Ultrazvukový plašič Deramax-Echo chráni priestor pred netopiermi. Produkuje špecifické ultrazvukové signály s veľmi vysokou hladinou akustického tlaku, ktoré sú pre netopiere veľmi nepríjemné, vďaka čomu priestor po krátkom čase opúšťajú. Jeho prevádzka je pritom ekologická a bez použití chemických prostriedkov a rozsah účinnosti dosahuje plochy do 70 m2. Na jednom mieste možno použiť ľubovoľný počet strašiakov a ich signály sa navzájom negatívne neovplyvňujú. Čím väčší priestor je potrebné pred vtákmi ochrániť, tým viac pulzných plašičov Deramax-Echo sa odporúča použiť.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ultrazvukový plašič (odpudzovač) Deramax-Echo
 
Verzia produktu: 04/2022 (v predaji od 15.5.2022).
 
Plašič Deramax-Echo slúži na ochranu vnútorných i vonkajších priestorov pred netopiermi. Prístroj je pre človeka úplne bezpečný a bezhlučný. Škodcovia sú trvalo obťažovaní ultrazvukovými signálmi plašiča av krátkom čase chránený priestor opúšťa. Prevádzka prístroja je ekologická bez využitia chemických prostriedkov.
 
Vlastnosti plašiča Deramax-Echo
 
Pulzná prevádzka batériového plašiča:
Jednou zo zásadných výhod batériového plašiča Deramax-Echo je optimalizovaná pulzná prevádzka, ktorá umožňuje vygenerovať ultrazvukové signály s veľmi vysokou hladinou akustického tlaku pri minimálnej spotrebe energie. Optimalizovaná pulzná prevádzka plašiča, a tým aj pulzný odber energie z batérie znamená niekoľkonásobne vyššiu efektivitu využitia kapacity batérie oproti bežným typom batériových plašičov. A to znamená niekoľkonásobné predĺženie doby výdrže batérie.
 
Rezonančné zosilnenie ultrazvukového signálu:
Plašič Deramax-Echo využíva rezonančného zosilnenia signálu, ktoré je dôležité pre dosiahnutie najvyššieho možného výkonu pri čo najnižšej spotrebe energie. Kalibráciu kmitočtov, ktoré generujú elektronické obvody plašiča s rezonančnými kmitočtami použitých piezomeničov (ultrazvukových "žiaričov"), vykonávame v rámci každej výrobnej série.

 
Napájanie plašiča Deramax-Echo:
Deramax-Echo je plašič s batériovým napájaním pomocou bežnej 9 V batérie. 9 V lítiová batéria udrží prístroj v chode 12 mesiacov. 9 V alkalická batéria udrží plašič v chode 6 mesiacov.
 
Cieľová skupina škodcov:
Netopiere. Upozornenie: V niektorých krajinách sú určité druhy netopierov chránené, ev. sú chránené všetky druhy voľne žijúcich netopierov. Odporúčame Vám preto overiť si, aké druhy netopierov sú chránené vo Vašej krajine. Právnej ochrane často nepodliehajú len samotné zvieratá, ale aj netopierie stanovište. 

Odolnosť plašiča:
Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote i mrazu (-25 ° C až + 80 ° C).

Bezpečnosť plašiča Deramax-Echo:
Z hľadiska vplyvu na človeka plašič Deramax-Echo neruší svoje okolie nepríjemným hlukom, je úplne tichý a bezpečný. Spĺňa zákonné limity stanovené pre max. hladinu ultrazvuku. Naše interné pravidlá idú potom nad rámec platných zákonov a berú do úvahy aj súčasné lekárske vedecké práce a odporúčania WHO pre ultrazvukový signál šírený vzduchom. Súčasne nemá táto plašička na netopiere žiadny negatívny vplyv na domáce alebo hospodárske zvieratá, ako sú napr. psy, mačky, kone, hydina, exotické vtáctvo a pod.

Komfort prevádzky:
Prístroj nie je nutné nijako nastavovať, pracuje úplne automaticky. Stačí osadiť batériu a zapnúť vstavaný vypínač.

Umiestnenie plašiča:
Bežným riešením umiestnenia plašiča a obvykle aj najpraktickejším riešením, najmä v prípade využitia vo vnútorných priestoroch, je jeho položenie na zem do jedného z rohov chráneného priestoru s nasmerovaním prednej časti do stredu chránenej plochy. Je ale možné aj upevnenie plašiča pomocou skrutiek alebo obojstrannej samolepiacej pásky na plot, stenu, stĺpik, okno, dvere a pod., čo je najvhodnejšie pri využití vo vonkajších priestoroch. Aj v tomto prípade odporúčame smerovať prednú časť plašiča do stredu chránenej plochy. Bližšie informácie k vhodnému umiestneniu nájdete na stránke Všetko o plašičích škodcov.

Rozsah účinnosti plašiča Deramax-Echo:
Najvyššia účinná vzdialenosť pred plašičom je do 12 metrov. Rozsah účinnej plochy v metroch štvorcových je do 70 m². Účinný uhol záberu je 120 stupňov. Plašič teda disponuje nielen vysokým výkonom ale špeciálna konštrukcia prístroja zaisťuje dosiahnutie veľmi širokého účinného uhla záberu 120 stupňov, pričom aj na hranici deklarovaného uhla záberu (teda mimo hlavného smeru vyžarovania signálu) generuje plašič stále minimálne 85 % deklarovanej hladiny akustického tlaku. Ultrazvukový signál sa samozrejme šíri aj nad uvedený uhol záberu 120 stupňov, ale účinnosť je tu už menšia, a preto v rámci objektivity udávame účinný uhol záberu „iba“ 120 stupňov.

Počet plašičov v jednom priestore:
V jednom mieste môže byť umiestnené ľubovoľné množstvo ultrazvukových plašičov a ich signály sa nijako negatívne neovplyvňujú. Naopak, bežne sa na ochranu najmä väčších, alebo viacerých členitých priestorov využíva viac plašičov, pretože väčšie množstvo plašičov (odpudzovačov) inštalovaných v jednom mieste znamená výrazne vyššiu penetráciu chráneného priestoru ultrazvukovým signálom a zvyšuje sa celková účinnosť.

Zhrnutie základných vlastností plašiča Deramax-Echo, ktoré ho odlišujú od obdobných produktov:
Vysoký výkon • Efektívna pulzná prevádzka • Rezonančné zosilnenie signálu • Široký účinný uhol záberu vďaka špeciálnej konštrukcii • Bezpečnosť • Vysoká odolnosť poveternosti • Priebežná kontrola a kalibrácia produktov

Technické údaje:

Typ plašiča: Pulzný ultrazvukový plašič. Bezhlučný pre človeka.
Napájanie: 9 V batérie (6LR61). Jedná sa o 1ks bežnej 9 V batérie. Batéria nie je súčasťou dodávky. Vhodná batéria sa zobrazuje ako "Súvisiaci tovar" v dolnej časti tejto stránky alebo ju nájdete pod nasledujúcim odkazom: Batérie, zdroje, doplnky.
Výdrž batérie: 1 rok pri použití lítiovej batérie, 6 mesiacov pri použití alkalickej batérie.
Umiestnenie: Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný voči vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote i mrazu.
Účinná vzdialenosť: do 12 metrov.
Účinná plocha: do 70 m².
Účinný uhol záberu: 120 stupňov.
Vstavaný vypínač: Áno.
Vplyv na človeka: Žiadny.
Vplyv na domáce zvieratá: Žiadny.
Pracovná teplota: - 25°C až + 80°C
Rozmery: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážnymi úchytmi).
Hmotnosť: 0,072 kg.
Krajina pôvodu: Česká republika.

Plašič Deramax-Echo je napájaný pomocou batérií. V našej ponuke nájdete ako plašiče napájané zo sieťového zdroja, tak plašiče napájané z batérií. Batériové aj zdrojové typy plašičov Deramax pracujú ale úplne iným spôsobom a každý typ je optimalizovaný pre „svoj“ typ napájania. „Univerzálne plašiče“ s možnosťou napájania ako z batérií, tak aj z napájacieho zdroja u nás teda nenájdete. Výrobou takýchto plašičov by sme znehodnotili ich účinnosť.

UPOZORNENIE: V niektorých krajinách sú určité druhy netopierov chránené, ev. sú chránené všetky druhy voľne žijúcich netopierov. Odporúčame Vám preto overiť si či a aké druhy netopierov a ktoré lokality sú chránené vo Vašej krajine. Právnej ochrane často nepodliehajú len samotné zvieratá, ale aj netopierie stanovište ako pred ničením, tak aj vyrušovaním. 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Plašiče vtákov a netopierov
Záruka: 24 mesiacov
Položka bola vypredaná…